Zpět na zeměpisné oblasti

Itálie


 Naše krásná Itálie nazývaná díky své formě "Holínka", anebo " Bel paese", pro své kulturní a umělecké bohatství. Skládá  se ze tří částí: kontinent, poloostrov a ostrov. Z hlediska plavebního můžeme rozlišit devět rozdílných oblastí:
Střední severní Jadran, který zahrnuje pobřeží regionů Friuli Venezia Giulia, Veneto a Emilia Romagna. Oblast Friuli častým výchozím bodem pro plavby do Chorvatska a je snadné pronajmout si zde plachetnice pro sailování a regaty, které se zde často pořádají. V regionech Veneto a Emilia je také možné pronajmout si velké a elegantní lodě,s plachtami nebo s motorem, bez posádky nebo s posádkou.  Centrální a jižní Jadran,  kde se nacházejí ostrovy Tremiti a oblast Gargano s bohatou vegetací, pobřeží je vynikajícím výchozím bodem kde si pronajmout plachetnici, katamarán anebo motorovou loď. 

Ligurská Riviera  Pobřeží květin, od Viareggia až po San Remo, to jsou nádherná pobřeží a moře s kterým se pobytem na lodi sžijete. V některém z jeho elegantních a dokonale vybavených přístavů si lze pronajmout exkluzívní lodě s posádkou nebo bez posádky a doplout třeba na blízké a světoznámé Azurové pobřeží - Côte d'Azur.

Sardinie se svým zčásti ještě nedotčeným a zčásti vysoce elegantním pobřežím je oblastí plnou návštěvníků VIP. Oblast Magdaleny se svým tyrkysově modrým mořem na severu, Villasimius,který tvoří vstup do zálivu Quartu S. Elena z jihu. Alghero na západě s bílými plážemi a krásnou marinou, kde si můžete pronajmout plachetnice všech velikostí. Velmi elegantní a známý je záliv Golfo Aranci, kde je pohldné spojení trajektem a jsou zde k pronájmu moderní plachetnice a motorové lodi bez posádky (bareboat) anebo s vyškolenou vícejazyčnou posádkou. 

Severní střední část Tyrénského moře čili oblast Toskánska je velmi žádaná lokalita z hlediska mořeplavectví, díky svým četným, dobře vybaveným marinám, kde si můžete pronajmout všechny typy lodí od katamarán po plachetnice a motorové jachty v každé velikosti a ceně. Toskánsko je oceňováno i pro krásné ostrovy ve střední části Tyrénského moře.  Giglio, Elba, Pianosa, Capraia

Jižní část Tyrénského moře ke které patří nádherné pobřeží Amalfi, známé po celém světě pohledem na Vesuv, sopku zvedající se z moře. Od pevniny odplouvají každý den desítky plachetnic a motorových lodí a stejný zájem je i o charter gulletů mířících na okolní ostrovy, více než staleté turisticky atraktivní destinace naší země : Ischie, Ponza, Procida, Kapri ...  Severní Sicílie - Lipari - Egadi  tato oblast Středozemního moře obsahuje opravdu jedinečné perly: slavné Eolské ostrovy, ale i méně známé avšak neméně krásné Egadské ostrovy, kombinace kultury, tradice, přírody a zábavy, to jsou ingredience, které tvoří z ostrovů jednu z hlavních turistických atrakcí v Itálii. Pro charterové lodi zde existují různé výchozí body, bud' v severní Sicílii s destinací Eolské ostrovy anebo v západní Sicílii s destinací ostrovy Egadské. Je možné proplouvat kolem ostrovů, na plachetnici nebo na katamaránu anebo na motorové jachtě v různých velikostech, anebo si zajistit pronájem guletu, který poskytuje veškeré pohodlí a vybavení k tomu, aby bylo možné co nejlépe si vychutnat nezapomenutelnou dovolenou na lodi. 

Jih Sicílie  - Malta - Pelagie  dosud  málo prozkoumaná oblast ostrova Pelagie s tropickou Lampedusou, známou svými bílými plážemi na které chodí klást vejce mořské želvy. Zelená Pantellerie, malé městečko s veškerým vybavením, které společně s Ustikou nabízí podmořské scenérie podobné Karibiku. Při pronájmu motorové lodi, jachty anebo  plachetni