Zpět na zeměpisné oblasti

Jihovýchod Asie


Jihovýchodní Asie neboli ASEAN (Association of South East Asian Nations) je geografickým územím Asie které se nachází na jih od Číny a na sever od Austrálie, mezi Indickým a Tichým oceánem. Kromě těchto států patří zeměpisně do asijského jihovýchodu i ostrovy Andamane, skupina ostrovů v Bengálském zálivu, které jsou pod politickou správou Indie.  Dovolená na lodi strávená mezi nejkrásnějšími ostrovy světa a bujnou vegetací na pevnině. Bali, Malajsie, Thajsko.

Bali je mnohými experty považováno za opravdový šperk v souostroví Indonésie, ostrov je tak malý, že během pár hodin je možné dostat se pěšky z písečných pláží na jihu na velkolepý okraj aktivní sopky, která se nachází  v nadmořské výšce 1500 m. Nádherné pobřeží je možné obdivovat při pronájmu komfortního a okouzlujícího guletu, prostorné a pohodlné plachetnice, jachty, ideální pro rodinu anebo pro individuální pobyt na lodi.

Malajsie se skládá ze dvou rozdílných částí, oddělených mořem : poloostrov Malajsie, na kterém se nachází hlavní město Kuala Lumpur, historické město Malacca, čajové plantáže v Cameron Highlands a státy Sabah a Sarawakna na severní straně ostrova Borneo, který tvoří nedotčenou část Malajsie s pralesy, národními parky a velkými říčními systémy.  Přírodní koupaliště se smaragdově zbarvenou vodou, pěšiny v nejstarších pralesích na této planetě nad kterými se vám bude tajit dech, to vše si můžete v klidu vychutnat pokud se rozhodnete pro pronájem plachetní jachty s posádkou nebo bez posádky (bareboat).

Thajsko zaznamenává každoročně největší příliv návštěvníků z celé jihovýchodní Asie. Za svou popularitu mezi návštěvníky z celého světa vděčí příznivé kombinaci faktorů jako jsou: krásné pláže, nedotčená příroda, archeologické a kulturní památky starých civilizací, kultura úsměvu a pohostinnosti, která je charakteristickou vlastností pro místní obyvatele Thajska. Thajsko zůstává okouzlující metou i pro nezávislého cestovatele. Není vůbec těžké vymanit se z nejpopulárnějších a obvyklých turistických itinerářů a začít objevovat skutečné Thajsko, dostat se do kontaktu s jeho obyvateli, ponořit se do kouzla tradiční kultury této tak rozdílné a tak pohostinné země. Je možné pronajmout si zde jakýkoliv typ plavidla: katamarány, plachetní nebo motorové jachty, bud' s posádkou anebo bez posádky (bareboat), to znamená, že máte možnost volby zcela podle svých představ.