Zpět na zeměpisné oblasti

Chorvatsko-Slovinsko-Černá Hora


Slovinsko,  země střední Evropy sousedící na západě s Itálií , na severu s Rakouskem, na východu s Maďarskem a na jihu s Chorvatskem. Na jihozápadě je omývá Jaderské moře, hlavním městem je Lublaň.

 Také  Chorvatsko  je státem střední Evropy. Na severu hraničí se Slovinskem, na severovýchodě s Maďarskem, na východě se Srbskem, na jihovýchodě s Bosnou a Hercegovinou a Černou Horou a na západě je omývá Jaderské moře.
Stejně jako ve Slovinsku je nejlepším způsobem k jeho poznání plavba lodí, která vám umožní proplouvat mezi stovkami krásných ostrůvků ze souostroví národního parku Kornati. Při leteckém pohledu na moře, které obklopuje Chorvatsko a Slovinsko je vidět tisíce plachetnic a motorových lodí. Existuje spousta příležitostí k pronájmu lodi, bud' bez posádky (bareboat) anebo s posádkou. Výchozí body jsou rozptýleny podél celého pobřeží: od Trogiru do Puly, od Bělehradu nebo Zadaru ... Velký zájem je i o pronájem guletu, zajistit si lze pronájem kabiny pro jednotlivce nebo páry anebo si pronajmout celou loď, ideální řešení pro skupiny nebo velké rodiny představuje dokonalý způsob jak strávit nezapomenutelnou dovolenou s maximálním komfortem.

Černa Hora leží na pobřeží Jaderského moře na Balkánském poloostrově. Hraničí se Srbskem, Kosovem, Albánií, Chorvatskem a Bosnou-Hercegovinou. Můžete si zde pronajmout jachtu, plachetnici nebo motorovou loď bez posádky (bareboat) anebo s posádkou a seznámit se s touto krásnou zemí vzdálení od masové turistiky.